Hizmetler

Anasayfa Hizmetler Kadın Protez Saç

Tech Hair Protez Saç

Kadın Protez Saç

KADIN PROTEZ SAÇ

Protez saç, cinsiyet ve yaş fark etmeksizin pek çok kişiye uygulanan modern ve kullanışlı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 6 yaşından büyük ve herhangi bir kronik cilt hastalığı bulunmayan herkes protez saç uygulaması yaptırabilmektedir.

Protez saçlar, uzun ya da kısa; farklı model ve renklerde yani isteğe göre üretilebilmektedir. Böylece kadınlar da istedikleri model ve renkte, doğal görünen protez saçlara kavuşabilmektedirler. Protez saçlarda doğallık ve sağlamlık ön plandadır. Tech Hair Protez Saç olarak protez saçlarınızı canlı saçlarınızdan ayrılmayacak derecede uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

Doğal saçlar, kaliteli malzemelerden sağlam şekilde sabitlendiğinden kadın kullanıcılar da istenilen model ve şekli verebileceklerdir. Fön, maşa gibi uygulamaları rahatlıkla yapabileceklerdir. Doğal görünümü ve kullanışlı olması sayesinde, protez saç uygulaması, tıbbi rahatsızlıklar ya da stres, üzüntü gibi nedenlerle saç kaybı yaşayan kadın danışanlar için idealdir.

Kadınlar ya da kadın tipi saç dökülmesinden muzdarip olanlar, doğallık/gerçeklik ve kalıcılık isteği doğru protez saç uygulaması ile karşılanabilir. Peruk gibi yapay görünen ve saç derisinden çok kolay ayrılabilen geçici çözümler yerine, doğal ve kalıcı olan protez saçları tercih ediyor olmak en doğal, sağlıklı ve kalıcı çözümdür.

Her ne kadar ülkemizde genellikle erkekler tarafından biliniyor ve kullanılıyor olsa da, protez saçları kadınların kullanmaması için hiçbir neden bulunmamaktadır. Kadınların erkeklere göre dış görünümlerine daha fazla özen göstermelerinden dolayı, saç protezi kadınlar için daha uygun bir saçlandırma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Protez saçın arzu edilen bütün saç modellerini kullanıcıya sunmasından dolayı kadın kullanıcıların beklentilerini eksiksiz karşılayabilmektedir.

Saç protezi sunmuş olduğu styling ve tasarım avantajlarıyla da genetik nedenlerle, gördüğü tedaviler ya da geçirdiği hastalıklar nedeniyle saç kaybı ya da seyrelmesi yaşayan kadınlar için mükemmel bir saçlandırma yöntemidir.

PROTEZ SAÇ NEDİR ?

Protez saç profesyonel uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılan ve %100 insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemlerle üretilmekte olan saç protezinin özel yapıştırıcılarla saçsız ya da seyrek olan saç bölgelerine yerleştirilip şekillendirilmekte olan yönteme denilmektedir. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan ve memnun kalınmadığı takdirde ger dönüşü mümkün; hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik görüntüye kavuşturan bir uygulamadır.

Protez saç uygulamasının ilk adımı olan “ölçülendirmenin“ doğru yapılmış olması son derece önemlidir. Ölçülendirme işleminde saçların dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgeleri belirlenir. Uygulama yapılacak bölgenin saç kalıbı oluşturulur. Kişiden alınacak saç örneği ve özelliklerinin (rengi, kalınlığı, uzunluğu ve dalga şekli gibi) özel bir sipariş formuna kayıt edilmesi ile birlikte bu aşama tamamlanmış olur. Uygulama işleminin başarısı; saçı tamamlanacak kişiye var olan saçlarının yoğunluk/seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespit edilmesine bağlıdır. Sektörde yapılan en büyük hata da budur. Maalesef “Protez Saç kullanan firmalardaki” saçın anlaşılmasının sebebi, ya önlerdeki diplerin kendi saçından çok ayrı bir renkte olması (sarı veya belirgin bir koyu hat), ya da tepe bölgelerinin çok yoğun olmasıdır. O yüzden bu aşamanın tecrübeli, uzman ve bilinçli eller tarafından yapılmaması estetik olmayan görünüme sebep olabilir.

 

PROTEZ SAÇ NASIL UYGULANIR ?

 
1.) ÖLÇÜLENDİRME:

Saç Yerleştirme işleminin ilk basamağını oluşturan “ölçülendirme”nin hatasız yapılması, sonraki adımların başarısında önemli rol oynar. Ölçülendirmede; saç kaybı yaşanan bölgenin biometrik bir saç tasarımı oluşturulur. Bölgesel saç yoğunlukları belirlenir. Saçın; renk, kalınlık-incelik, dalga boyu gibi yapısal özellikleri ayrıntılı bir şekilde saptanır. Ön tasarımın gerçek tasarıma dönüştürülmesi yaklaşık 6 hafta gibi bir süreçtir.

2.) YERLEŞTİRME:

İşlemin başarısı, ölçülendirme ve üretim aşamalarıyla yakından alakalıdır. Saç protezi bu aşamada özel medikal ürünlerle tasarımı alınmış bölgeyi kapsayacak şekilde uygulanır.

3.) PROTEZ SAÇ TASARIMI:

Son aşamada, yüz yapısına uygun saç kesimin yapılması ile saçsızlığa veda edilir. Burada dikkat edilmesi gereken ,bu çok önemli aşamada işlemin uzman olmayan donanımsız kişi tarafından yapılması,doğallıktan tamamen yapay bir görünüme sahip olmanıza neden olur.Son aşamanın profesyönel bir saç kesimi ile tamamlanması,rahat kullanım için çok önemlidir. Bu çok önemli aşamanın bilinçsiz ve donanımsız kişiler tarafından gerçekleştirilmesi, estetikten yoksun ve doğallıktan uzak görüntülere yol açabilir. Son aşamanın, profesyönel bir saç kesimiyle tamamlanması, rahat ve özgür bir kullanım için gereklidir.

Adres (İstanbul Şube)

Mecidiyeköy Büyükdere Cd No:64 Somer Apt D:5 Şişli / İstanbul

Telefon (İstanbul Şube)

Telefon: 0 (212) 272 72 45
GSM:    0 (530) 738 96 28

Çalışma Saatleri

Hafta içi:    09:00 - 20:00
Hafta sonu: 10:00 - 18:00

Tech Hair Protez Saç

Sonuç Odaklı Hizmet Veriyoruz !

Tech Hair Protez Saç firması olarak, müşterilerimize daima sonuç odaklı hizmet veriyoruz. Dünya üzerinde gelişen protez saç teknolojisini takip ediyoruz. Kendimizi daima yenilemeye devam ediyoruz. Siz değerli müşterilerimiz için daima en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Kişiye Özel Tasarım

Müşteri isteğine göre saç kalıbı alınır.

Doğal & Estetik

Estetik ve şık tasarıma sahiptir.

Güçlü

Saç telleri ve saç kökleri güçlüdür.

Nefes Alan Yapı

Özel nefes alan banta sahiptir.

Bilgilerinizi gönderin

Hemen sizi arayalım

    Whatsapp Mesajı Gönder 💬